Manescape

Istnieją od 2006 roku, ale to nie ‚świeżaki’, choć ich muzyka wnosi tyle świeżości. Obecny skład to jest to, do czego dążyli… Daniel Paluszek – wokal, gitary; Piotr Lubiak – gitara basowa; Tomasz Piechowiak – perkusja.

Wokalista nie ugiął się presji środowiska i nie zarzucił swej egzystencjalnej maniery wokalu, która nabiera właśnie tak silnego charakteru w tym wydaniu. Niespodziewanie również rozwinął Daniel swój własny styl gry na gitarze, który doskonale się sprawdza w tym zestawieniu przywołując na myśl skojarzenia z magikami noise’owego neo-psychodelicznego klimatu rodem z San Francisco/Los Angeles. Perkusista to rasa sama w sobie. Potężne brzmienie i mocne uderzenie, nieustające poszukiwanie właściwych rozwiązań i to ‘coś’ trzymające całość w ryzach i wyciskające płyny ustrojowe nie tylko z uszu! Owy “bezkompromisowy basista” dodał do pozostałej dwójki dojrzałe spojrzenie, osadzony rdzeń i energię prosto z trzewi.

Mówi się o nich jak o „nowym odkryciu polskiej sceny alternatywnej” czy „zespole o zniewalającym brzmieniu”. Program 3 Polskiego Radia uznał ich za „nadzieję” i umieścił na jednej ze swoich najważniejszych kompilacji „Minimax.pl”. Mimo stosunkowo krótkiego stażu zdążyli już sporo namieszać. Zarejestrowane w 2007 roku demo „D-Tape” przyniosło grupie pierwszych fanów, a nagrana i wydana własnym sumptem płyta krótko-grająca „In Progress EP” wywarła bardzo mocne wrażenie na wciąż powiększającej się grupie miłośników muzyki zespołu. Jednak przede wszystkim przysporzyła ta publikacja tak ważnych zwolenników wśród dziennikarzy rozgłośni radiowych i muzycznych portali internetowych na terenie całej Polski. Potwierdzeniem rosnącego powodzenia grupy są sukcesy na licznych festiwalach, gdzie zajmuje czołowe miejsca, ciesząc się uznaniem zarówno widowni jak i jurorów.

Zwiększająca się frekwencja na koncertach oraz uznanie wśród fanów muzyki alternatywnej zaowocowało pierwszą krótką trasą „POWERED by MANESCAPE 2008 Tour”, na której reakcje i opinie fanów jak i sprzedaż jedynej publikacji zespołu przerosła najśmielsze oczekiwania zespołu.

W roku 2009 zespół rozpoczął prace nad debiutanckim krążkiem. Po sześciu miesiącach gotowy by wejść do studia zyskał wsparcie małej, niezależnej wytwórni Rebel Rockers. W połowie lipca, tuż po podpisaniu umowy wydawniczej, Manescape rozpoczął sesję nagraniową wraz z zaproszonym w roli producenta Maciejem Cieślakiem. Pierwsza pełnowymiarowa płyta została nagrana w jeden dzień, choć cała sesja trwała kilka tygodni, a praca nad materiałem blisko pół roku. Debiut Manescape, zatytułowany “Ex-Internal” ukazał się nakładem Rebel Rockers 30 listopada 2009 roku, po serii krajowych koncertów promujących.

Linki:

Wywiady Manescape:

Recenzje “Ex-Internal” LP:

Recenzje “In Progress” EP:

Pakiet Informacyjny:

Manescape Booking

W sprawach związanych z organizacją koncertów zespołu Manescape
należy kontaktować się z agentem koncertowym:

+48 535 50 70 80

Wyślij ofertę organizacji koncertu Manescape

Wyślij zapytanie dotyczące organizacji koncertu Manescape

Zapoznaj się z Riderem Technicznym zespołu Manescape.

Sprawdź Stage Plan zespołu Manescape.

Do pobrania

Poniżej znajdują się materiały, które można pobrać:

Pobierz pakiet zdjęć Live zespołu Manescape w wysokiej rozdzielczości.

Pobierz pakiet zdjęć Live zespołu Manescape w niskiej rozdzielczości.

Pobierz pakiet zdjęć zespołu Manescape w wysokiej rozdzielczości.

Pobierz pakiet zdjęć zespołu Manescape w niskiej rozdzielczości.

Pobierz logotyp Manescape w kilku formatach.